serwis klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach

Aby klimatyzacja była wydajna i w pełni spełniała swoje funkcje niezbędny jest jej regularny serwis. Profesjonalne wykonanie serwisowania jest konieczne nie tylko z powodu wydajności urządzenia i zachowania gwarancji, a przede wszystkim dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników, ponieważ nieczyszczona i nieserwisowana jednostka powoduje nagromadzenie kurzu, bakterii, grzybów oraz wzrost alergenów w powietrzu.

Dlaczego serwisowanie klimatyzatora jest konieczne?

Regularnie serwisowana klimatyzacja zapełnia użytkownikom odpowiednią temperaturę w klimatyzowanym pomieszczeniu, oprócz tego, w zależności od posiadanych funkcji, oczyszcza powietrze i usuwa wszystkie bakterie, grzyby, alergeny, kurz i wirusy. Aby klimatyzacja spełniała wszystkie swoje funkcje jak najdłużej i bezawaryjnie, konieczny jest regularny przegląd klimatyzacji (2 razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią), co najmniej – raz do roku.

Cykliczne przeglądy urządzenia zapełnią doskonały stan instalacji oraz wysoki poziom wydajności. Zaniedbanie serwisowania skutkuje utratą gwarancji na urządzenie, zmniejszeniem wydajności, powiększeniem poboru energii, gromadzeniem w klimatyzacji bakterii i grzybów i generowaniem ich do pomieszczenia, a w pomieszczeniach technicznych (serwerownie, rozdzielnie, sterownie) – zmniejszeniem skuteczności i stabilności pracujących tam urządzeń.

 

Na czym polega przegląd jednostki klimatyzacyjnej?

Nasi specjaliści dokonują kompleksowego przeglądu klimatyzacji, a w przypadku usterki – również naprawy urządzenia klimatyzacyjnego. Oferujemy profesjonalny przegląd klimatyzacji w mieszkaniach, domach, biurach, obiektach przemysłowych i handlowo-usługowych na terenie Wrocławia i okolic.

Czynności przeprowadzane pod czas przeglądu klimatyzacji:
  • przegląd, czyszczenie z dezynfekcją filtra lub jego wymiana
  • czyszczenie parownika i skraplacza
  • czyszczenie i odgrzybianie wymiennika jednostki wewnętrznej
  • sprawdzanie poprawności działania i ciśnienia układu i sterownika
  • sprawdzenie podłączeń elektrycznych
  • sprawdzenie drożności instalacji skroplin
  • kontrola ilości czynnika chłodniczego
  • kontrola parametrów pracy klimatyzatora
  • kontrola wizualna całości układu
  • czyszczenie obudowy klimatyzatora

Kiedy wykonywać przegląd klimatyzacji?​

W budynkach mieszkalnych zaleca się wykonanie przeglądu dwa razy w roku, najlepiej przed i po rozpoczęciu letniego sezonu (wiosna/jesień).

Częstotliwość przeglądów klimatyzacji zależy również od lokalizacji obiektu klimatyzowanego oraz intensywności eksploatacji urządzenia klimatyzacyjnego (np. przy korzystaniu z klimatyzatora przez cały rok najlepiej robić przeglądy kwartalne).

W pomieszczeniach biurowych warto przeprowadzać przeglądy klimatyzacji dwa razy w roku, co najmniej raz do roku.

Warto wykonać przegląd klimatyzacji również gdy z jednostki wydobywa się nieprzyjemny zapach, z jednostki wewnętrznej kapie woda, jednostka zaczęła głośniej pracować lub pogorszyła się jakość pracy urządzenia.

 

Naprawa klimatyzacji

Przed naprawą klimatyzacji nasi fachowcy dokonują dokładnej diagnostyki wszystkich podzespołów, co pozwala na wykrycie wszystkich usterek urządzenia klimatyzacyjnego. 

Po zdiagnozowaniu usterki nasz certyfikowany serwisant przedstawia Klientowi koszt oraz termin naprawy, po czym w zależności od skomplikowania naprawy: eliminuje źródło problemu, naprawia lub wymienia wadliwe części, wymienia czynnik chłodniczy lub olej itd.

Zajmujemy się obsługą każdego rodzaju i modelu klimatyzacji – montowanych przez naszą firmę oraz inne firmy. Korzystamy wyłącznie z profesjonalnego sprzętu, a wszelkie zlecenia wykonujemy terminowo i rzetelnie, traktując indywidualnie każdego Klienta.

Jaka jest cena przeglądu klimatyzacji?

Koszt przeglądu klimatyzatora w zależności od stopnia skomplikowania prac, typu i wielkości klimatyzatora, łatwości dostępu do jednostki wewnętrznej i zewnętrznej klimatyzacji zazwyczaj mieści się w granicach 200-300 zł.

Oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny klimatyzacji na terenie Wrocławia i bliższych okolic. 

Regularnie informujemy naszych Klientów o zbliżających się terminach przeglądu klimatyzacji, ponieważ zaniedbanie serwisowania może obniżyć wydajność klimatyzacji oraz doprowadzić do awarii urządzenia. 

W celu rezerwacji terminu przeglądu klimatyzacji we Wrocławiu lub bliższych okolicach zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub mailowo.

Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła

Kontakt

COLDSUN

Buforowa 97 
52-131 Wrocław

+48  574 690 048
biuro@coldsun.pl

Media społecznościowe