montaż pomp ciepła we Wrocławiu i okolicach

Pompa ciepła stanowi najbardziej wydajny sposób na ogrzanie mieszkania, będąc jednocześnie ekologicznym, nowoczesnym oraz energooszczędnym urządzeniem.  Instalujemy pompy ciepła na terenie Wrocławia i w okolicach, gwarantując najwyższą jakość usług, terminowość, rzetelność i dbałość o najmniejsze szczegóły. 

Pompa ciepła - co warto wiedzieć?

Pompa ciepła jest najbardziej wydajnym sposobem ogrzewania mieszkania, jednocześnie będąc ekologicznym i nowoczesnym urządzeniem grzewczym. Pod względem źródła pobierania energii oraz miejscem oddawania energii typowe pompy ciepła dzielimy na:

  • pompa ciepła typu powietrze-woda
  • pompa ciepła typu powietrze-powietrze
  • pompa ciepła typu grunt-woda

Najbardziej wydajnym oraz najczęściej stosowanym rozwiązaniem będzie pompa ciepła typu powietrze-woda.

Główną zaletą jest to, że pompy ciepła wytwarzają 4 razy więcej energii niż pobierają, nie emitują szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów, spalin lub pyłów.

Jaki rodzaj pompy ciepła wybrać?

Dobierając pompę ciepła do swego domu powinniśmy kierować się nie tylko ceną czy marką, a również funkcjonalnością oraz skutecznością pracy urządzenia. Z uwagi na wybór pompy ciepła warto skorzystać z usługi naszej firmy – darmowej wyceny montażu pompy ciepła.

Na spotkaniu z Klientem nasz certyfikowany instalator udzieli wszystkich odpowiedzi dotyczących montażu pompy ciepła, np.:

  • jak dobrać urządzenie o odpowiedniej charakterystyce?
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?
  • gdzie najlepiej umieścić jednostkę wewnętrzną/zewnętrzną?
  • jak przebiega montaż pompy ciepła?
Nasz fachowiec również dokona wszystkich potrzebnych pomiarów i przedstawi Państwu indywidualną ofertę cenową montażu pompy ciepła, w której będzie uwzględniony model pompy ciepła (lub kilka do wyboru), biorąc pod uwagę Państwa wymagania – np. poziom głośności, tryby pracy, moc, posiadane funkcje, design urządzenia.
 

Jak przebiega montaż pompy ciepła?

Oferujemy kompleksowy montaż pomp ciepła na terenie Wrocławia i okolic, biorąc pod uwagę Państwa wymagania. Oprócz profesjonalnego wykonania usług gwarantujemy również fachowe doradztwo tak, aby urządzenie służyło bezawaryjnie przez wiele lat. Dla tego przed każdym montażem oferujemy darmową wycenę w  której będą uwzględnione wszystkie wymagania Klienta oraz zapotrzebowanie pomieszczenia.

Termin oraz czas trwania montażu będzie ustalany indywidualnie po zaakceptowaniu wyceny. Przebieg i cena montażu pompy ciepła będzie uzależniony od typu urządzenia (split lub monoblok), marki i modelu, sposobu odprowadzania skroplin, sposobu posadowienia agregatu, długości instalacji.

Głośność pompy ciepła

Dość częstym pytaniem ze strony Klientów jest pytanie o poziom hałasu emitowany przez pompę ciepła.

Podpowiadamy, że kierując się informacją podaną na karcie produktowej urządzenia trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ciśnienie akustyczne, ale bardziej na moc akustyczną, która stanowi bardziej precyzyjną informacje .

Generalnie, moc akustyczna pomp ciepła mieści się w granicach 40-70 dB(A). Przyjmuje się, że moc akustyczna w cichych modelach pomp ciepła nie przekracza 50 dB(A), np. w pompach monoblokowych ustawianych wewnątrz budynku lub pompach split z obiegiem glikolowym.

Przy wyborze pompy ciepła trzeba również stosować się do przepisów, w których określony jest poziom dopuszczalnego hałasu w pomieszczeniach zamkniętych oraz w środowisku.

Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła

Kontakt

COLDSUN

Buforowa 97 
52-131 Wrocław

+48  574 690 048
biuro@coldsun.pl

Media społecznościowe