INFORMACJE KONTAKTOWE

Masz pytania? Zadzwoń, napisz lub umów się na darmową wycenę!

Social Media

Kontakt

Adres:

ul. Buforowa 97, 52-131 Wrocław

Telefon:

+48 574 690 048

E-mail:

biuro@coldsun.pl

Pracujemy na terenie Wrocławia i okolic

Montaż i serwis klimatyzacji oraz pomp ciepła realizujemy na terenie Wrocławia: dzielnica Stare Miasto, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście, Fabryczna; osiedle Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, Pracze Odrzańskie, Żerniki, Bieńkowice, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce, Karłowice-Różanka, Kleczków, Kowale, Lipa Piotrowska, Osobowice-Rędzin, Pawłowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Psie Pole-Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Świniary, Widawa, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki.

Dojeżdżamy również w okolice Wrocławia: Iwiny, Bielany Wrocławskie, Żerniki Wrocławskie, Siechnice, Wysoka, Święta Katarzyna, Kamieniec Wrocławski, Gajków, Karwiany, Ślęza, Smolec, Wilczyce, Radwanice, Biestrzyków, Suchy Dwór, Groblice, Smardzów, Kiełczówek, Nadolice Małe, Nadolice Wielkie, Kiełczów, Mirków, Psary, Szymanów, Wilkszyn, Mokronos Górny, Mokronos Dolny, Gądów, Tyniec Mały oraz wiele innych.

0
zadowolonych Klientów

często zadawane pytania

Koszt klimatyzacji zależy od wybranego modelu klimatyzatora, jego wydajności, typu jednostki (split/multisplit), długości instalacji itd. Dla tego oferujemy naszym Klientom opcje darmowej wyceny którą wykona nasz certyfikowany instalator po spotkaniu z Państwem na inwestycji. Wycena jest całkiem darmowa i niezobowiązującą.

Wystarczy zadzwonić pod numer 574 690 048 lub napisać na maila: biuro@profmontaz.com w celu umówienia terminu spotkania na inwestycji z naszym instalatorem, który udzieli fachowej konsultacji i przygotuje całkiem darmową indywidualną ofertę.

W nowo budowanych obiektach rury chłodnicze, odprowadzanie skroplin oraz instalację zasilania i sterowania można wykonać już na etapie wykonywania prac związanych w wykonywaniem instalacji elektrycznych i hydraulicznych, przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

W funkcjonującym obiekcie klimatyzacje możemy zamontować w dowolnym momencie. Jednak należy się przy tym liczyć z koniecznością przeprowadzenia remontowych prac. Albo wybrać alternatywną opcje maskowania instalacji klimatyzacji w korytkach.

Na dzień dzisiejszy ogrzewanie klimatyzatorem to standardowa praktyka, ponieważ:
 •  jedno urządzenie zapełni ogrzewanie zimą i chłodzenie latem
 •  wysoka efektywność energetyczna
 •  jest znacznie tańsze niż wykorzystanie np. grzejników elektrycznych
 • niezbędne w okresach przejściowych – kiedy w mieszkaniu jest zimno, a ogrzewanie centralne jeszcze nie włączone
 • czyste powietrze – ogrzane/schłodzone powietrze przechodzi przez system filtracyjny, co znacznie poprawia jego jakość, likwiduje bakterie i wirusy
 • wygoda użytkowania – jedynie kilka kliknięć pilotem
 • bardziej estetyczne niż inne rozwiązania
 •  prosta obsługa – przeprowadzenie sezonowych przeglądów zagwarantuje długą i bezawaryjną prace urządzenia
 • dbanie o ekologie – nie wydziela do atmosfery szkodliwych substancji

W funkcji chłodzenia w jednostce wewnętrznej powstają skropliny (skrapla się woda) które należy odprowadzić. Najczęściej stosowane rozwiązanie odprowadzenia skroplin – grawitacyjne, polega na odprowadzeniu skroplin przez rurkę pod spadem do poziomu ziemi i odprowadzenie do zbiornika.

Odprowadzenie za pomocą pompki skroplin umożliwia wypompowanie skroplin ponad jednostkę wewnętrzną, stosuje się kiedy grawitacyjne odprowadzenie nie jest możliwe, i wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jeżeli warunki montażu pozwalają, stosuje się odprowadzenie skroplin do kanalizacji.

Żeby móc czerpać maksymalne korzyści z posiadanej klimatyzacji, powinniśmy odpowiednio o nią dbać. Ponieważ, dbając o klimatyzator – dbamy o własne zdrowie. Regularne przeglądy klimatyzacji sprawią, że powietrze nawiewane z klimatyzatora będzie czyste, pozbawione wirusów, grzybów, kurzu oraz chorobotwórczych mikroorganizmów. Zaleca się przeprowadzać sezonowe przeglądy klimatyzacji dwa razy w roku (najlepiej jesienią i wiosną), co najmniej – raz do roku. 

Oprócz sezonowych przeglądów klimatyzacji, świadczymy również usługi naprawy urządzeń klimatyzacyjnych (na terenie Wrocławia i okolic).

Cena przeglądu zależy od typu, wydajności klimatyzatora, specyfiki instalacji oraz ilości jednostek klimatyzacyjnych i zaczyna się od 200 zł./netto.

Koszt przeglądu zawiera: sprawdzenie poprawności działania jednostki; czyszczenie obudowy, filtrów i parownika, odgrzybianie jednostki klimatyzacyjnej; pomiar czynnika chłodniczego; przegląd obudowy, połączeń elektrycznych i układu odprowadzania skroplin.

Zasada działania klimatyzacji polega na poborze energii w jednym miejscu i oddaniu jej w innym miejscu. Dlatego też do sprawnej pracy instalacja klimatyzacji wymaga jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej oraz orurowania, które łączy obie jednostki. Przepływający rurami czynnik chłodniczy pobiera energię w jednej jednostce i oddaje ją w drugiej.

Co ważne, nowoczesne klimatyzatory umożliwiają wieloaspektową obróbkę powietrza, a więc jego:

 • chłodzenie
 • grzanie
 • oczyszczanie
 • osuszanie

Mechanizm działania pompy ciepła polega na pobraniu energii cieplnej za źródła o niskiej temperaturze (woda, ziemia, powietrze), po czym przetworzone za pomocą sprężarki ciepło (które ma już wyższą temperaturę niż przy pobieraniu) pompa oddaje budynku. W zależności od źródła energii wyróżnia się pompy ciepła powietrzne, wodne, gruntowe, hybrydowe.

Pompa ciepła jest najbardziej wydajnym sposobem ogrzewania mieszkania, jednocześnie będąc ekologicznym i nowoczesnym urządzeniem grzewczym.

Najbardziej wydajną będzie pompa ciepła typu powietrze-woda.

Główną zaletą jest to, że pompy ciepła wytwarzają 4 razy więcej energii niż pobierają, nie emitują szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów, spalin lub pyłów.

Montaż i serwis klimatyzacji, pomp ciepła

Kontakt

COLDSUN

Buforowa 97 
52-131 Wrocław

+48  574 690 048
biuro@coldsun.pl